36. Bröllopsskåp Kina 1900-tal
rödlackerat trä, genombrutet skuret och förgyllt överstycke, beslag i mässing, ett hyllplan med 2 lådor, öppningsbar botten med förvaringsutrymme, höjd 185, bredd 104, djup 60 (smärre ytslitage, dekordel saknas)
Auktionen startar 1 december 17:00
- Inga bud att visa