49. Royal Copenhagen "Sachsisk blomst"
Danmark 1894-1922, 9 tallrikar, 3 assietter, skål på fot samt skålfat, handmålad blomsterdekor, förgylld profilerad kant, diameter 22/19 (2 tallrikar samt en assiett med nagg) (14)
Auktionen startar 1 december 17:00
- 1300 kr
Mån 18 2024