54. Skål med lock Kina
Qianlong 1796-1795, polykrom dekor i famille rose, delvis förgylld, flätade hänklar med fästen i relief, höjd 14, diameter 10 (mynning med spricka och smärre nagg)
Auktionen startar 1 december 17:00
- Inga bud att visa